משרדים להשכרה – גם בבתים פרטיים

TowerLand > Uncategorized > משרדים להשכרה – גם בבתים פרטיים

היחידות משמשות כמשרד לכל דבר ועניין וחוץ משכר דירה חודשי, הם מחויבות במיסים הרגילים של ארנונה, מים, חשמל, כך שההתנהלות מבחינת החשבונות היא אותה התנהלות רגילה, בדיוק כמו כל משרד לצורך העניין, אך בכל זאת משהו חייב להיות שונה בשכירות משרד בתוך בית פרטי.

מה שונה?

ראשית תעריף השכירות, שיהיה לרוב נמוך בהרבה לעומת משרדים להשכרה שמוצעים באזורים מסחריים ולא כל אחד יכול לעמוד בתעריפים הרגילים והממוצעים למשרדים, הדבר יכול להיות מאוד יעיל בעיקר לעסקים הקטנים, שחייבים חיזוק כלכלי ואינם יכולים להרשות לעצמם שכירות של אלפי ועשרות אלפי שקלים בחודש. עסקים קטנים נהנים מפריווילגיה של מקום קטן. עסקים לדוגמא: משרד שרטוט, קליניקות למיניהן, כל אלה ועוד יכולים ליהנות משכירות כזאת. באותו מחיר הם גם מרוויחים שקט, שהרי סביבה של בתים פרטיים לא סואנת ורועשת כמו באזורים מסחריים.

ומה עם בעל הבית?

בעל הבית רק מרוויח וזאת מהסיבה הפשוטה שהוא מקבל שכירות מלאה ל"דיירים" שלא נמצאים 24 שעות בבית, המשרדים אינם עובדים בלילות ואינם עובדים בסופי שבוע, ככה שאפשר להגדיר אותם כדיירים נוחים ושקטים, אין מי שיעשה רעש באמצע הלילה ואין דיירים עם כלבים שינבחו ובסופי השבוע בעלי הבתים נהנים מהפרטיות שלהם, בקיצור הם מורווחים מכל הצדדים. לבעלי בתים אפילו ישנה עדיפות שהיחידה תושכר כמשרד, ככה זה הרבה יותר נוח, כי אין את התחושה שיש עוד מישהו זר שגר אצלך בבית. יש עוד יתרון וזה לבעלי המשרד, השכירים שלהם פחות חשופים לאטרקציות חיצוניות כמו שיש באזורים של מרכזי ערים ואזורי מסחר, שם אין בתי קפה לצאת באמצע היום כך שהעובד נשאר מרוכז.

אודות הכותב

אליאס אופיר

אופיר אליאס - שותף יועץ נדל"ן בכיר. החל את דרכו בחברה בשנת 1998 ומאז מלווה עסקאות עם חברות הי טק ומשקעים בתחום ההנדל"ן המניב. בעל תואר ראשון במנהל עסקים.